Lacio se prošetao Torinom, Ilić platio ceh zbog prvog gola

četvrtak 22.02.2024.
22:45

Rimljani rutinski slavili u gostima.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Večeras je odigrana zaostala utakmica 21. kola italijanske Serije A, u kojoj je Lacio kao gost slavio protiv domaćeg Torina sa 2:0.

Mređa srpskog reprezentativnog golmana Vanje Milinković-Savića je mirovala sve do početka drugog poluvremena, konkretno do 51. minuta, kada je Luis Alberto poslao dubinsku loptu u kazneni prostor domaćih za Genduzija koji pored Ivana Ilića iskosa sa desne strane šalje loptu u mrežu Milinković-Savića - 0:1.

Samo par minuta kasnije, Ilić je zamenjen, pa je ostao utisak da je srpski vezista platio ceh zbog ovog gola.

Ali, taj potez se treneru Juriću nije isplatio, jer su Rimljani već u 57. minutu duplirali prednost. Ponovo je Luis Alberto bio u ulozi asistenta, a egzekutor je ovoga puta bio Kataldi koji preciznim udarcem sa 18 metara šalje loptu u donji levi ugao i postavlja konačan rezultat.

Gosti su od 79. minuta ostali sa igračem manje na terenu, jer je Mario Đila dobio drugi žuti kartion, ali ni brojčana prednost nije pomogla ekipi Torina da bar ublaži poraz.

Lacio se ovom pobedom probio na sedmo mesto sa 40 bodova, Torino je ostao deseti sa četiri boda manje.