nedelja 08.10.2023.
17:11

Uzbudljivo popodne i u Italiji.

EPA-EFE/ANGELO CARCONI

Fudbaleri Lacija pobedili su Atalantu rezultatom 3:2, dok je Frozinone bio bolji od Verone - 2:1 u osmom kolu Serije A.

Lacio je posle samo 11 minuta imao dva gola prednosti nad Atalantom, ali daleko od toga da je bilo gotovo.

U petom minutu De Ketelare je postigao autogol za vođstvo Lacija, da bi u 11. Kasteljanos iskoristio asistenciju Felipea Andersona za 2:0.

Atalanta se nije predavala, a u 33. minutu Ederson je pogodio posle asistencije Ruđerija za 2:1.

Gosti su se potpuno vratili u 63. minutu kada je Sead Kolašinac iskoristio asistenciju Kupmajnersa za 2:2.

Lacio je do pobede došao golom Vesina u 83. minutu, nakon proigravanja Kasteljanosa za konačnih 3:2.

Niz sjajnih rezultata nastavio je Frozinone koji je pobedio Veronu 2:1.

U nadoknadi prvog dela prednost domaćima doneo je Rejnier - 1:0, da bi u 66. Frozinone duplirao prednost golom Soulea.

Konačnih 2:1 postavio je Đurić u nadoknadi vremena.