nedelja 12.12.2021.
20:00

Napoli odbija da se nađe na deobi prvog mesta...

EPA-EFE/CESARE ABBATE

Sasuolo je uspeo da slavi pobedu u okviru 17. kola italijanske Serije A pošto je danas savladao Lacio sa 2:1 (0:1) posle velikog preokreta.
Gosti su vodili od 6. minuta golom Zakanjija, ali su domaći u nastavku u intervalu od šest minuta uspeli da preokrenu rezultat.
Prvo je Berardi izjednačio u 63. minutu meča, da bi konačnih 2:1 postavio Raspadori u 69. minutu utakmice.

Kao što već znate, Sergej danas nije igrao, razlog je crveni karton iz prethodnog meča, a drugoj strani Đuričić je povređen.

Napoli je imao veliku šansu da stigne do prvog mesta na tabeli, tačnije do deobe sa Milanom, ali je danas poražen na svom terenu od sasvim solidnog Empolija.

Preko 30 šuteva ka golu je imao Napoli danas, ali su bili prilično neprecizni, gosti su odigrali odlično odbranu i nisu dozvolili domaćima da stignu do mreže golmana Vikarija.

U nastavku gol, ali u mreži Napolija, bio je korner u 70. minutu, Kutrone najviši u skoku i tako je sačuvao svoj nekadašnji klub Milan na prvom mestu na tabeli.

Pokušavali su domaći, ali nikako nisu uspevali da priprete, pa bodovi odlaze autsajderu u ovom meču.