Ludi preokret Lajpciga, začinjeno u poslednjim minutima!

subota 27.02.2021.
20:29

Velika pobeda Lajpciga.

EPA-EFE/FILIP SINGER

Lajpcig je dočekao u okviru 23. kola nemačke Bundeslige ekipu Borusije iz Menhengladbaha, a a domaćin je stigao do pobede u poslednjim sekundama ove utakmice pošto su stigli do velikog preokreta 3:2 (0:2).

Već u petom minutu penal za Menhengladbah, Upamekano kasni i pravi faul, a siguran izvođač za goste bio je Jonas Hofman

Već u 19. minutu bilo je 0:2, Lazaro je prošao po desnoj strani i upotrebio koristan centaršut, a Markus Tiram je bio priseban i poslao je loptu u mrežu za veliku prednost svoje ekipe

Napadao je Lajpcig u drugom poluvremenu, i stigao do gola preko Sorlota koji je poništen u 50. minutu utakmice, ali samo sedam minuta kasnije gol u mreži Gladbaha.

Halštenberg je odlično poslao loptu u kazneni prostor sa leve strane,a na pravom mestu je bio Kristofer Nkunku koji pogađa za nadu domaćina.

Vrlo brzo su uspeli da stignu domaći i do izjednačenja, minut je bio 66. a Poulsen je uzeo loptu i šutirao sa 20-ak metara po zemlji, na kraju pogodio od stative za 2:2

Domaći su bili bolji tim do kraja utakmice, i na kraju su zaslužili potpuni preokret u poslednjim sekundama utakmice.

Sorlot je sačekao loptu u kaznenom prostoru, glavom je poslao loptu u mrežu za konačnih 3:2