sreda 05.04.2023.
22:43

Pobeda Lajpciga, sasvim zaslužena.

EPA-EFE/CLEMENS BILAN

Nastavila se slaba forma Borusije iz Dortmunda, danas su u derbiju četvrtfinala ispali u Kupu Nemačke od Lajpciga.

Domaći su bili bolji sa 2:0 (1:0) i tako su stigli do četiri najbolja tima u ovom takmičenju, pridruživši se tako Ajntrahtu, Frajburgu i Štutgartu.

Bolji su bili domaći od samog starta duela, prvo je Olmo imao sjajnu šansu, a onda gol u mreži Borusije u 22. minutu meča. Krenuo je napad od samog početka, od kaznenog prostora Lajpciga, Simakan je imao glavnu ulogu, dodao na kraju do Vernera koji samo postavlja nogu za 1:0.

Lajpcig bolji i nakon ovog gola, Olmo je imao novu šansu, potom i Verner, ali promene rezultata do poluvremena nije bilo.

U nastavku dosta nervoze kod gostiju koji su bili totalno nemoćni, bez šuta u okvir gola, dok je Lajpcig stvarao šanse.

Održavao je trener Roze ekipu svežom i iako su gosti imali loptu u svom posedu, dešavalo se da ne znaju šta će sa njom u pojedinim trenucima. Sa druge strane, Lajpcig je stigao do novog gola u osmom minutu nadoknade vremena, strelac je bio Kevin Kampl.

Apsolutno zaslužena pobeda "bikova", Dortmund posle onog poraza od Bajerna nije uspeo da se oporavi na vreme...