subota 28.10.2023.
20:23

Brutalna partija.

EPA-EFE/FILIP SINGER

Fudbaleri Lajpciga potvrdili su večeras dobru formu iz meča sa Crvenom zvezdom i deklasirali Keln na svom stadionu rezultatom 6:0, u sklopu devetog kola Bundeslige.

Lajpcig je ovim trijumfom došao do 20 bodova na svom kontu i četvrti je na tabeli, dok je Keln pretposlednji 17. sa samo četiri boda.

"Bikovi" su sav posao završili u prvom poluvremenu, koje su odigrali sjajno i "spakovali" četiri lopte u mrežu Kelna.

Serija je otvorena u 15. minutu, kada je Timo Verner pogodio iz penala za 1:0.

Prednost je duplirao Openda u 40. minutu. Bila je to prava demonstracija brze tranzicije  i direktnog fudbala koji forsira Lajpcig.

Stuštili su su domaći ka golu Kelna, Ćavi Simons je "podvalio" sjajan pas u prazan prostor za Opendu, a brzonogi Belgijanac je silovitim udarcem zakucao loptu pod prečku.

Brutalno je Lajpcig finiširao prvi deo igre.

U 43. minutu je Švabe postigao autogol za 3:0, da bi u trećem minutu nadoknade ponovo Simons i Openda, na sličan način kao kod drugog pogotka, zadali novi udarac gostima.

Holanđanin je upisao drugu asistenciju, a Belgijanac drugi gol, za 4:0.

Povukao je tim Marka Rozea "ručnu" u drugom poluvremenu, nije previše zapinjao, "stao je na loptu", rutinski je čuvao ubedljivu prednost, ali je postigao još dva gola u finišu.

Strelac je u 88. minutu bio supertalentovani slovenački napadač Benjamin Šeško, koji je u igru ušao 13 minuta ranije umesto Rauma.

Konačan rezultat postavio je Baumgartner u 92. minutu.

Keln je utakmicu završio sa desetoricom, zbog drugog žutog kartona Olesena u 80. minutu.