Lajpcig dobio rivala u finalu Kupa - Ajntraht preokrenuo i "preživeo" Štutgart

sreda 03.05.2023.
22:49

Za DFB pokal sa Lajpcigom.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Fudbaleri Ajntrahta plasirali su se u finale Kupa Nemačke pošto su sa 3:2 savladali ekipu Štutgarta. Tamo će se sastati sa Lajpcigom koji je prethodno savladao Frajburg.

Štutgart je dobro otvorio meč i vrlo odlučno poveo u 19. minutu preko Tomasa, ali tu je i stao narednih sat vremena.

Stekli su minimalno vodstvo, koje su sačuvali na poluvremenu. Po povratku na teren, Ajntraht je preuzeo inicijativu i stigao do preokreta.

Kolo Muani je pronašao Evana Ndiku, koji je posred gola poslao loptu u mrežu za 1:1.

Prošlo je svega tri minuta od drugog gola ekipe iz Frankfurta. Kamada je primio loptu na ivici kaznenog prostora i šutirao u donji levi golmanov ugao za 2:1.

Kolo Muani se posle asistencije i nekoliko dobrih prilika konačno upisao u strelce u 77. minutu kada je sa bele tačke postigao trei gol svoje ekipe.

Ni tu nije bilo kraja, Štutgart se nije predavao, a do novog gola i nade da mogu u produžetka stigli su u 83. minutu kada je Milo sa ivice šesnaesterca savladao Trapa na golu.

U 85. minutu su se te nade i okonačale, pošto je Sosa dobio drugi žuti karton i napustio teren.