subota 16.09.2023.
17:29

Odigrano je pet utakmica četvrtog kola Bundeslige Nemačke.

EPA-EFE/Filip Singer

U prvih pet mečeva od 15:30 časova u petom kolu nemačkog prvenstva slavili su Hofenjhajm, Štutgart, Lajpcig, Volfsburg i Dortmund.

Hofenhajm je ubedljivo pobedio Keln u gostima rezutlatom 3:1.

Poveli su gosti već u prvom minutu meča preko Kramarića, da bi Grilič duplirao prednost u 28. minutu za 2:0 na poluvremenu.

Za velikih 3:0 upisao se Bajer u 52. minutu meča, a utešni pogodak za domaće postigao je Selke

Keln je pretposlednji sa tek jednim osvojenim bodom, dok je Hofenhajm četvrti sa devet.

Lajpcig je upisao pobedu nad Augsburgom od 3:0 kod kuće.

Sve je bilo rešeno u prvih 27 minuta utakmice. Prvo su domaći poveli preko SImonsa, koji je iskoristio asistenciju Openede u šestom minutu meča i poslao loptu u gol.

Potom je Openda ovog puta bio strelac, a Simons mu je poslao precizan pas samo pet minuta kasnije.

Tačku na meč stavio je Raum u 27. minutu posle dodavanja Polsena.

Augsburg je bio praktično bez šansi u prvom poluvremenu, u drugom su pokazali inicijativu, međutim falilo je preciznosti.

Lajpcig je treći na tabeli sa devet bodova, dok je Augsburg 12. sa dva boda.

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili Frajburg 4:2 u gostima, što je njihov prvi trijumf posle dva vezana remija.

Humels je postigao gol za vodstvo Dortmunda u 11. minutu, ali je u samom finišu prvog del meča usledio odgovor domaćih preko Helera za 1:1.

Nije tu bio kraj golovima u prvom poluvremenu, pošto je u sedmom minutu nadoknade Hefler iskoristio dodavanje Grifoa za preokret i 2:1.

Uspeo je Dortmund da stigne ovaj zaostatak i posle sat vremena igre stigne do izjednačenja preko Malena.

Konačno, iskoristili su igrača više od 83. minuta i Humels donosi vodstvo svom timu u 88. minutu meča, a Rojs stavlja tačku u trećem minutu nadokande za konačnih 4:2.

Dortmund je sedmi na tabeli sa osam osvojenih bodova, dok je Frajbur deveti sa šest.

U ostalim mečevima, Volfsburg je pobedio Union Berlin sa 2:1, dok je Štutgart savladao Majnc 3:1.