nedelja 08.05.2022.
21:20

Ponovo je blistao Kristofer Nkunku.

EPA-EFE/PAOLO MAGNI

Fudbaleri Red Bul Lajpciga slavili su sa 4:0 protiv Augzburga u 33. kolu nemačke Bundeslige.

Domaći su bolju igru u prvom poluvremenu krunisali golom Andrea Silve u 40. minutu, sjajno je pogodio Portugalac sa distance.

Posle samo tri minuta igre u nastavku Kristofer Nkunku duplirao je prednost domaćina. Odlično je po desnoj strani prošao Mukiele i uposlio raspoloženog Francuza, a ovom nije bilo teško da ubaci loptu u mrežu.

Deset minuta kasnije opet je Nkunku bio uglavnoj ulozi, a sjajni večeras, Mukiele upisao novu asistenciju za gol maestralnog ofanzivca.

Konačan rezultat postavio je Emil Forsberg sa penala.

Kolo pre kraja šampionata Red Bul Lajpcig je na četvrtom mestu koje vodi u Ligu šampiona sa dva boda više u odnosu na petoplasirani Frajburg i biće mu dovoljna pobeda u poslednjem kolu protiv Arminije za plasman u elitu evropskog fudbala. Augzburg je na 14. poziciji sa 35 bodova i bez briga oko opstanka.