Lajpcigova krila se zovu Benjamin Šeško! Undav spasio Štutgart, Čvančara brži od pištaljke!

subota 28.09.2024.
17:28

U terminu od 15.30 danas je odigrano pet utakmica petog kola Bundeslige Nemačke.

Jan Woitas/dpa via AP)

Fudbaleri Volfsburga remizirali su na domaćem terenu sa ekipom Štutgarta rezultatom 2:2.

Svega smo danas videli na Folksvagen areni, a sve je počelo golom Jonasa Vinda u 20. minutu.

Enzo Miljo je ispravio svoj promašaj sa penala i u 32. minutu poravnao rezultat, da bi od 63. minuta Štutgart bio primoran da igra sa fudbalerom manje zbog isključenja Karazora.

"Vukovi" su iskoristili brojčanu nadmoć, te pet minuta kasnije preko Mohameda Amure stigli do nove prednosti, pa se činilo da će domaćin ostvariti pobedu nad ekipom Sebastijana Henesa.

Tako, pak, nije mislio Denis Undav koji je golom u sedmom minutu nadoknade vremena spasio "Švabe" poraza u Volfsburgu.

Lajpcig je na domaćem terenu bio nemilosrdan prema Augzburgu koji je kući ispraćen sa četiri gola u svojoj mreži.

Benjamin Šeško zablistao je danas na Red Bul Areni sa dva gola i asistencijom, a među strelce se upisivao u 11. i 15. minutu.

Gosti su propustili veliku priliku da smanje zaostatak u 27. minutu kada se istakao Gulaši koji je odbranio penal Guveluvu.

Domaćin je pitanje pobednika rešio već u uvodnih 15 minuta u drugom poluvremenu.

Odmah na početku pogodio je Luj Openda, da bi konačan rezultat posle dodavanja Šeška postavio Ćavi Simons u 57. minutu.

Sankt Pauli ostvario je prvi trijumf po povratku u Bundesligu pošto je slavio u Frajburgu sa 3:0.

Gosti iz Hamburga poveli su u 12. minutu golom Elijasa Sada, na drugoj strani Grifo je sa penala propustio priliku da poravna rezultat, a kazna za promašaj bio je pogodak Oladapoa Afolajana u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Sad je svoju dobru partiju zaokružio drugim golom u 72. minutu.

Minimalni trijumf ostvarila je Borusija protiv Uniona u Menhegladbahu gde je gol odluke postigao Tomas Čvančara u šestom minutu nadoknade vremena.

Hajdenhajm je kao gost srušio Majnc pogocima Marvina Piringera u 15. i Jana Šopnera u 86. minutu.