Lajpcig silan u "reprizi finala", braniće trofej u Kupu Nemačke!

utorak 02.05.2023.
22:43

Frajburg je bio nemoćan.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Fudbaleri Lajpciga plasirali su se u finale Kupa Nemačke, pošto su u polufinalu kao gosti pobedili Frajburg sa 5:1.

Bila je ovo repriza prošlogodišnjeg finala Kupa, a ponovo se radovao tim iz Istočne Nemačke. Sada je to uradio puno lakše, pošto je pomenuto finale dobio tek posle boljeg izvođenja penala.

Očekivala se ovde velika borba, Frajburg je trenutno bolje plasiran od Lajpciga na tabeli Bundeslige, u kojoj dva tima vode veliku borbu za plasman u Ligu šampiona, ali od neizvesnosti nije bilo ništa.

"Bikovi" su protutnjali kroz prvo poluvreme i postigli četiri gola. Olmo je načeo Frajburg u 13. minutu, a samo minut kasnije je na 0:2 povisio Hajnriks.

Soboslai je u 37. minutu pogodio za 0:3, a Nkunku je stavio tačku u poslednjem minutu prvog dela i dao gol za 0:4.

U nastavku crveni karton Joška Gvardiola u 58. minutu, a sve što je uspeo da uradi brojčano jači Frajburg je da smanji na 1:4 preko Gregoriča u 75. minutu.

To nije bilo sve, jer je Soboslai iz penala u osmom minutu sudijske nadoknade postavio konačnih 1:5.

Ovi timovi će se na istom mestu ponovo sastati već u subotu u sklopu Bundeslige.

Lajpcig će se za novi trofej, u Berlinu 3. juna, boriti sa pobednikom duela između Štutgarta i Ajntrahta iz Frankfurta.