nedelja 10.01.2021.
17:23

Ubedljiv trijumf gostujućeg tima.

Epa/Ronald Wittek

Fudbaleri Štutgarta dobili su bitku protiv Augzburga za deset poziciju na tabeli nemačke Bundeslige pošto su u 15. kolu slavili na gostovanju sa 3:1.

Povratnik u najjači rang nemačkog fudbalskog takmičenja imao je posle nepunih pola sata visokih 2:0 najavivši na taj način izlazak iz mini-krize posle tri kola u kojima su uzeli samo bod.

Vođsto timu sa jugozapada Nemačke doneo je mladi argentinski napadač Nikolas Ivan Gonzales već u 10. minutu sa penala, a na 2:0 povisio je njegov kolega iz špica Silas Vamangituka.

Pravu reakciju domaći tim je pokazao već u 46. minutu kada je smanjio prednost gostiju golom Marka Ričera.

Mladi reprezentativac Nemačke je lako savladao čuvara mreže Štutgarta nakon asistencije Rubena Vargasa.

Nada Augzburga da će moći nešto da učine do kraja meča ugašena je u 61. minutu kada su gosti stigli do trećeg gola.

Ovaj put u strelce se upisao Gonzalo Kastro posle centaršuta Gonzalesa.

Posao domaćih dodatno je bio otežan u 76. minutu kada je Ričer u razmaku od svega tri minuta dobio drugi žuti karton i Augzburg je u ostatak meča ušao sa igračem manje.

Gosti su to iskoristili u 85. minutu kada je iskusni nemački vezista Danijel Didavi postavio konačnih 4:1 nakon što se odlično snašao na drugoj stativi.

Štutgart je ovom pobedom prestigao današnjeg rivala i sada sa dva boda više zauzima 10. poziciju.