utorak 02.04.2024.
22:44

Iskusni napadač slomio otpor gostiju.

Beta/AP Photo/Laurent Cipriani

U utakmici polufinala Kupa Francuske, Lion je večeras na svom terenu ubedljivo savladao ekipu Valensijena sa 3:0 i plasirao se u finale.

Junak ovog trijumfa bio je Aleksandre Lakazet koji je postigao prva dva pogotka za domaći tim.

Prava uzbuđenja su počela kraje prvog poluvremena kada je gostima poništen gol Dukurea zbog prekršaja, a posle samo pet minuta igre u nastavku domaći su iznudili penal koji je realizovao Lakazet.

Na 2:0 je isti igrač povisio šest minuta kasnije kada je na asistenciju Benrame još jednom savladao golmana Lušea.

A da trijumf bude još ubedljiviji pobrinuo se Orban u 75. minutu, na asistenciju Čerkija koji je par minuta ranije zamenio našeg Nemanju Matića.

Lion sada čeka ime rivala u finalu, a to će biti bolji iz duela PSŽ - Ren koji je na programu u sredu.