petak 08.12.2023.
22:40

"Stara dama" ponovo zahvaljujući svom štoperu stigla do trijumfa.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Fudbaleri Juventusa savladali su kao domaćini ekipu Napolija rezultatom 1:0 u okviru 15. kola italijanske Serije A.

Koban po rivala "stare dame" ponovo je bio štoper Federiko Gati koji je posle Monce novim golom presudio i aktuelnom šampionu Italije.

Od prvog minuta za domaću ekipu nastupili su i reprezentativci Srbije Dušan Vlahović i Filip Kostić, koji su zamenjeni u 70, odnosno 83. minutu meča.

Nije dobro krenulo po Juventus jer su izabranici Valtera Macarija imali tri izgledne prilike, ali su se Politano, Kvarachelija i Di Lorenco ispromašivala, mada je i Šćešni bio raspoložen za utakmicu.

Kazna za promašaje dogodila se odmah na početku drugog poluvremena.

Igrao se 51. minut kada je Kambijaso uputio centaršut sa desne strane, a najviši u skoku bio je Federiko Gati koji je glavom savladao nemoćnog Merea.

Uspeo je Napoli da zatrese mrežu rivala u 71. minutu i to nakon velike greške do tada savršenog Šćešnog, ali na sreću Poljaka Osimen se pre gola našao u ofsajdu, pa je on poništen.

Južnjaci su preuzeli terensku inicijativu sa upadljivo većim posedom lopte od Juventusa, međutim domaćin je uspeo da se odbrani od napada rivala i ostvari veoma važnu pobedu kojom je ponovo zauzeo tron Serije A.

Barem do sutra kada Inter dočekuje Udineze...

Juventus je prvi u Seriji A sa 36 bodova i utakmicom više od "neroazura" koji imaju 35, dok je Napoli peti sa 24 boda.