subota 15.10.2022.
20:56

Prekinut niz bez pobede.

fulhamfc.com

U meču 13. kola ruske Premijer lige Dinamo iz Moske ostvario je pobedu protiv ekipe Orenburga sa 3:2.

Bila je ovo prva pobeda izabranika Slaviše Jokanovića nakon četiri utakmice u kojima su uzeli samo bod i to u prošlom kolu u meču protiv gradskog rivala CSKA.

Na stadionu u Moskvi viđena je prava rezultatska klackalica. Dinamo je prvi stigao do vođstva u 11. minutu golom Parašivluka, da bi u nastavku usledio potpuni preokret. Sjačevoj je doneo izjednačenje golom u 25. minutu i sa rezultatom 1:1 se otišlo na odmor. U nastavku meča isti igrač postiže novi pogodak u 52. minutu za vođstvo Orenburga 2:1.

Igrao se 64. minut kada je Dinamo postigao novi pogodak preko Gruleva za novo izjednačenje. U 81. minutu odbrana Orenburga još jednom je kapitulirala, strelac za Dinamo bio je Fernandez za preokret i pobedu Dinama.

Ekipa Slaviše Jokanovića je posle ovog trijumfa preskočila na tabeli večerašnjeg protivnika i sada zazima 8. mesto sa 20 bodova. Orenburg ima dva boda manje.