četvrtak 14.07.2022.
21:54

Neprijatno iznenađenje za navijače Borca.

Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Fudbaleri banjalučkog Borca eliminisani su večeras sa evropske scene, pošto su u revanš utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu konferencija poraženi od domaćeg B36 Toršavna posle penal-serije.

Prvu utakmicu u Banjaluci pre sedam dana Borac je dobio sa 2:0, ali večeras drugačija slika na terenu, Farani su anulirali taj zaostatak, vodili su čak sa 3:0, što je bio rezultat koji ih vodi dalje, ali je Benjamin Tatar svojim golom u 75. minutu vratio nadu ekipi Nenada Lalatovića.

Rezultatom 3:1 ušlo se u produžetke u kojima nije bilo promene rezultata, pa je odluka morala da padne u penal-seriji. A tamo su neprecizni bili Piščević i Lukić, što su domaći iskoristili i ostvarili veliki uspeh.

Penal-seriju možete da pogledate OVDE.

Obe ekipe su meč završile sa po jednim igračem manje. Najpre je u 44. minutu isključen Jakobsen u domaćem timu, ali je u 53. minutu drugi žuti karton dobio i defanzivac Borca Marko Gajić.

B36 će se u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija sastati sa boljim iz duela Tre Fjori - Fola Eš.