Lamela opet heroj Sevilje, Maksa i Mitar izdržali samo do 93. minuta!

ponedeljak 23.08.2021.
21:57

Argentinac ušao i doneo pobedu.

EPA-EFE/Zipi

Fudbaleri Sevilje pobedili su u gostima ekipu Hetafea rezultatom 1:0 u drugom kolu La Lige.

Iako je Hose Bordalas napustio klub, Hetafe je večeras pokazao da će i dalje biti tvrda ekipa protiv koje će veći timovi teško uzimati bodove.

Sevilja je imala posed lopte, ali bez mnogo pravih prilika. U prvom poluvremenu gosti nisu imali udarac u okvir gola, u nastavku su takođe bili daleko od gola, naš Stefan Mitrović je odlično komandovao odbranom Hetafea. Takođe, i Nemanja Maksimović je dobio veliki broj duela i bio je odličan u sudaru sa vezistima Sevilje.

Sevilja je u 82. minutu postigla gol, ali je on poništen pošto je Jusuf En Nesiri bio u ofsajd poziciji.

I onda, u poslednjim trenucima susreta, sevnula je kontra Sevilje, Rafa Mir je pogodio stativu, a na odbijenu loptu naleteo je Lamela za 1:0 i veliku pobedu Andalužana.

Inače, u timu Hetafea su i Mitrović i Maksimović odigrali po 90 minuta, dok su Marko Dmitrović i Nemanja Gudelj čitav meč presedeli na klupi Sevilje.

Sevilja i Atletiko Madrid sada jedini imaju po šest bodova, dok je Hetafe ostao bez osvojenih bodova posle dva kola.