subota 22.10.2022.
23:11

Izabranici Igora Tudora doživeli poraz na domaćem terenu.

AP Photo/Daniel Cole

Fudbaleri Lansa napravili su iznenađenje u Marseju gde su savladali Olimpik rezultatom 1:0 u okviru 12. kola francuske Lige 1.

Nervozno je domaćin ušao u meč, to pokazuju i tri žuta kartona za nešto više od 20 minuta, a pokušavali su da ugroze gol rivala preko Veretua, Harita i Klausa.

U drugom poluvremenu, prvi je zapretio Lans preko Fofane, uzvratio je Marsej udarcima Harita i Mbembe, da bi u 78. minutu usledila kazna za promašaje izabranika Igora Tudora.

David Kosta šutirao je sa oko 25 metara, lopta je udarila jednog od igrača Marseja, te se od prečke odbila u gol.

Krenuo je domaći tim na sve ili ništa, međutim nije uspeo da izbegne poraz koji je ekipu ostavio sa 23 boda na četvrtoj poziciji Lige 1.

Što se Lansa tiče, hit dosadašnjeg toka prvenstva osvojio je svoj 27. bod i nalazi se na drugoj poziciji sa pet bodova manje od Pari Sen Žermena.