nedelja 02.10.2022.
22:36

Apsolutno zaslužena pobeda.

Racing Club de Lens

Fudbaleri Lansa savladali su Lion na svom terenu sa 1:0, u devetom kolu francuske Lige 1.

Gol odluke dao je Sotoka iz penala u 82. minutu.

Lans je sačuvao oreol nepobedivosti na domaćem terenu ove sezone, ima svih pet trijumfa, i sada je četvrti na tabeli sa 21 bodom, dok je Lion sedmi sa 13 bodova.

Lion je zabeležio četvrti uzastopni poraz u ligi, što mu se poslednji put desilo 1991. godine.

Prvo poluvreme nije donelo uzbuđenja, a u drugom smo gledali pravu kanonadu Lansa, reviju promašaja i blistave odbrane golmana Liona Antonija Lopeza.

Kabo u 63. i Da Kosta u 64. minutu su imali kolosalne šanse. Kabo je u 75. minutu pogodio stativu, a Lopez je 60 sekundi kasnije skinuo zicer Vesliju Saidi.

Na kraju, u 79. minutu je Mendes igrao rukom u svom kaznenom prostoru, sudija je pokazao na belu tačku, a precizan sa 11 metara tri minuta kasnije bio je Sotoka, za 1:0 i tri boda Lansa.