subota 21.09.2024.
20:33

Borusija upisala novi poraz.

Thomas Frey/dpa via AP

Fudbaleri Ajntrahta savladali su u Frankfurtu ekipu Borusije iz Menhengladbaha rezultatom 2:0 u okviru četvrtog kola nemačke Bundeslige.

Veoma zanimljiv i dinamičan meč videli smo u Frankfurtu gde je domaćin bio daleko opasniji od svog rivala, bez obzira na činjenicu da je Menš upisao 25 udaraca na gol Ajntrahta.

Izabranici Dina Topmelera poveli su u 30. minutu posle sjajne timske akcije po levoj strani, centaršut Ekitikea u gol je pretvorio Hugo Larson.

Imala je Borusija nekoliko opasnih napada do odlaska na odmor, međutim činilo se da Frankfurt ima kontrolu nad utakmicom, što je pokazao i u završnici meča.

Igrao se 80. minut kada je Omar Marmuš zatresao mrežu Nikolasa posle lepog dodavanja Bahoje i tako doneo treći trijumf Ajntrahta u dosadašnjem toku Bundeslige.