petak 01.12.2023.
23:01

Šesti trijumf za mesto u ''zlatnoj sredini''.

EPA-EFE/Angel Medina G.

Petnaesto kolo španske La Lige je počelo večerašnjom utakmicom Las Palmasa i Hetafea, koju je domaći tim rešio u svoju korist rezultatom 2:0.

Sada Las Palmas ima 21 bod na osmom mestu na tabeli, a Hetafe ima dva boda manje na jedanaestoj poziciji.

Gosti su odolevali do finiša prvog poluvremena kada je Arauho postigao vodeći gol za Las Palmas, a tek što je počelo drugo poluvreme ekipa Hetafea je ostala sa igračem manje na terenu, jer je Alderete zbog oštrog strata dobio direktan crveni karton.

Ipak, nade gostiju da bi mogli da izbegnu poraz potrajale su do same završnice ove utakmice. U 88. minutu Moleiro je zatresao mrežu gostiju, ali je posle intrervencije iz VAR sobe taj pogodak poništen.

Sve dileme su zatim rešene u nadoknadi vremena kada je Marvin asistirao, a Erera pogodio za konačnih 2:0.

Nemanja Maksimović je odigrao ceo meč za ekipu Hetafea, dok je Stefan Mitrović ovaj duel odgledao sa klupe za rezerve.