subota 21.09.2024.
17:01

Đenova pala na severu Italije.

EPA-EFE/Mattia Radoni

Fudbaleri Venecije savladali su na domaćem terenu ekipu Đenove rezultatom 2:0 u okviru petog kola italijanske Serije A.

Izaranici Euzebija Di Frančeska ostvarili su prvu pobedu nakon povratka u elitu, a trijumf je stigao kao kruna sve boljih igara koje "Leteći lavovi" pružaju nakon nešto slabijeg starta.

U prvom poluvremenu videli smo prilično ravnopravnu igru dva tima, prvi je zapretio Vitinja udarcem sa distance, da bi na drugoj strani uzvratio Oristanio, no promene rezultata nije bilo.

Venecija je bolje ušla u drugo poluvreme i ubrzo mogla i do vođstva, ali je udarac Pohjanpala sa penala uspeo da odbrani Golini. Domaćin je nedugo zatim zasluženo stigao do vodećeg gola pomalo iz nehata jer je lopta koju je Đanluka Busio uputio kao centaršut završila iza leđa Golinija u 63. minutu.

Krenula je Đenova na sve ili ništa što je ostavilo dovoljno prostora domaćinu da iz opasnih kontri ugrozi gol gostiju.

Jednu takvu šansu iskoristio je Joel Pohjanpalo i to nakon lepe asistencije Jeboe kada je postavio konačan rezultat.

Venecija je današnjim trijumfom sakupila četiri boda i nalazi se na 13. poziciji na tabeli, dok je Đenova 11. sa bodom više.

Venezia 1-0 Genoa - Gianluca Busio