nedelja 06.10.2024.
17:15

Pjer Saž ostvario novi trijumf.

AP Photo/Laurent Cipriani

Fudbaleri Liona savladali su na domaćem terenu ekipu Nanta rezultatom 2:0 u meču sedmog kola francuske Lige 1.

Domaćin je opravdao ulogu favorita na Žerlanu gde je je napravio niz od četiri uzastopne pobede u svim takmičenjima ove sezone.

Posle pokušaja Simona, usledio je odgovor "Lavova" na drugoj strani kada je Nikolas Taljafiko umešno iskoristio ubačaj Benrame i skrenuo loptu u gol u 22. minutu meča.

Do kraja poluvremena, vredan pomena bio je i udarac Fofane koji je pgoodio stativu, ali Lion je ipak uspeo da dođe do drugog gola.

Igrao se 54. minut kada je Paloa posle centaršuta sa desne strane postigao autogol, te postavio i konačan rezultat susreta u Lionu.

"Lavovi" su ovim trijumfom stigli do osme pozicije u Ligi 1 sa 10 osvojenih bodova, dok jedan manje ima Nant na devetoj poziciji.