20:27

Remi koji nikome nije dovoljan.

EPA-EFE/EMANUELE PENNACCHIO

Fudbaleri Verone i Lacija remizirali su rezultatom 1:1 u 21. kolu Serije A.

Lacio je bio nešto bolji rival u prvom poluvremenu, a u samom finišu je i poveo kada je Pedro iz okreta pogodio sam ugao - 0:1.

Ipak, u drugom delu igre, kao da je na teren istrčao drugi tim Verone. Domaći su bili znatno konkretniji i bolji i zasluženo su izjednačili, a umalo i preokrenuli.

U 51. minutu Darko Lazović je odlično izveo prekid sa leve strane, a Ngong glavom poslao loptu iza leđa Provedela za 1:1.

Posle izjednačenja, Verona je dobila vetar u leđa i već u 53. minutu Lazovića su centimetri delili da postane heroj.

Srpski reprezentativac se lepo namestio i sa ivice šesnaesterca gađao gornji desni ugao, ali je pogodio okvir gola.

Verona je imala još nekoliko opasnih napada, da je imala bolji završi pas, mogla je da ugrozi još jednom gol Rimljana.

Kako se bližio kraj, tempo je opadao, Lacio je bio bezopasan, praktično bez pravih šansi u drugom poluvremenu.

Darko Lazović je igrao do 80. minuta, dok je Sergej Milinković-Savić odigrao ceo meč za gostujući tim.

Veroni je ovo bod nade, jer sada ima 14, i dalje je ispod crte, ali sa četiri manje od Specije, dok je Lacio pao na četvrto mesto sa 39.

U narednom kolu Lacio dočekuje Atalantu, dok Verona ponovo igra pred svojim navijačima, protiv Salernitane, u direktnom susretu za opstanak.