ponedeljak 17.05.2021.
22:40

Meč bez takmičarskog značaja.

Beta/Serena Campanini/ANSA via AP

Fudbaleri Verone i Bolonje remizirali su rezultatom 2:2 u pretposlednjem kolu Serije A.

Već u drugom minutu, Verona je povela pošto je Faraoni pogodio za 1:0. Gosti iz Bolonje izjednačili su u 32. minutu preko De Silvestrija i rezultatom 1:1 otišlo se na odmor.

Verona je ponovo došla u vođstvo u 53. minutu kada je Darko Lazović asistirao Nikoli Kaliniću za 2:1.

Ipak, Mihin tim se nije predavao i u 82. minutu došao do boda golom Rodriga Palasija.

Treba istaći da je u timu Verone pored Lazovića nastupao još jedan naš fudbaler, pošto je Ivan Ilić odigrao svih 90 minuta.

Inače, ovaj meč nije imao nikakav rezultatski značaj, osim prestiža, jer je bio okršaj 10. i 11. ekipe na tabeli.

Ni Verona, ni Bolonja već nekoliko kola ne mogu "ni gore, ni dole", tako da je ova podela bodova ostavila večerašnje rivale na pozicijama 10 i 11, sa 44 i 41 bodom.