ponedeljak 04.04.2022.
20:26

Simeone odlučio pobednika.

EPA-EFE/EMANUELE PENNACCHIO

Fudbaleri Verone savladali su Đenovu rezultatom 1:0 u meču 31. kola italijanske Serije A.

Domaćin za koga nastupaju dvojica srpskih reprezentativaca Darko Lazović i Ivan Ilić poveo je već u petom minutu. Svoj 16 gol u prvenstvu postigao je raspucani Đovani Simeone.

Mogla je ekipe Igora Tudora da udvostruči prednost u prvom poluvremenu, ali je dve dobre prilike propustio Đanluka Kaprari.

Đenova, koja se grčevito bori za opstanak bila je nešto bolji rival u nastavku. Nikola Maksimović i njegovi saigrači, imali su terensku inicijativu, nekoliko solidnih pokušaja da dođu do izjednačenja, ipak u tome nisu uspeli.

Tako se Đenova dodatno smanjila svoje šanse za opstanak u ligi.

Ivan Ilić odigrao je čitav meč za Veronu, dok je Darko Lazović zamenjen u 70. minutu. Na drugoj strani srpski štoper Nikola Maksimović igrao je svih 90 minuta, ali nije uspeo da pomogne svom timu da izbegne poraz.

Posle 31 odigrane utakmice Verona se nalazi na devetom mestu sa 45 osvojenih bovdova, Đenova je u 18, ima 22 boda, tri manje od Kaljarija i "sigurne" zone.