subota 20.05.2023.
19:51

Teško će Verona do opstanka.

EPA-EFE/MICHELE MARAVIGLIA

Fudbaleri Atalante savladali su Veronu sa 3:1 u meču 36. kola italijanske Serije A.

Gosti koji se grčevito bore za opstanak poveli su u 11. minutu golom srpskog reprezentativca Darka Lazovića. Teraćijano je sjajno uposlio Lazovića, a ovaj rutinski poslao loptu u mrežu.

Ipak, nije dugo trebalo Atalanti da izjednači. Nakon svega 11 minuta Davide Zapakosta poravnao je rezultat sjajnim udarcem sa distance.

Domaći su došli do preokreta u 54. minutu kada je hrvatski ofanzivac Mario Pašalić iskoristio katastrofalnu reakciju golmana Verone Montipa i "ušetao" se u gol.

Sve dileme oko pobednika razrešio je napadač "boginje" Rasmus Hojlund pogotkom u 62. minutu.

Atalanta je nakon osvojena tri boda na deobi petog mesta sa Milanom i ima 61 bod. Verona zauzima 18. mesto koje vodi u Seriju B sa 30 bodova koliko ima i trenutno "bezbedna" Specija na 17. mestu, ali i utakmicu manje u odnosu na konkurenta.