Lazović pogodio u porazu Verone, Romino dete srušilo Veneciju!

Autor: Ivan Cvetković
nedelja 29.09.2024.
17:00

U terminu od 15 časova danas su odigrane dve utakmice šestog kola italijanske Serije A.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Rome savladali su na domaćem terenu ekipu Venecije rezultatom 2:1.

"Vučica" od jalove terenske inicijative nije imala ništa u prvom poluvremenu, a to je na pravi način iskoristio Joel Pohjanpalo koji je u 44. minutu doveo Veneciju u vođstvo.

Nastavak meča doneo je veliki preokret ekipe Ivana Jurića.

Prvo je Brajan Kristante pogodio uz malo sreće u 74. minutu, a devet minuta kasnije Nikolo Pisili doneo je trjiumf svojoj ekipe kada je postigao svoj prvi gol za tim iz kojeg je ponikao.

Trijumf je ostvario i Komo koji je na svom terenu bio bolji od Verone rezultatom 3:2.

Tim Seska Fabregasa je zahvaljujući raspoloženom Patriku Kutroneu stekao prednost u dva navrata pošto je Italijan pogađao u 43. i 72. minutu.

U međuvremenu, srpski internacinalac Darko Lazović je sa penala smanjio zaostatak gostiju koji su u 64. minutu ostali sa igračem manje posle isključenja Suslova.

Andrea Beloti je u 89. približio Komo ka trijumfu, dok ni pogodak rezerviste Matisa Lamburdea nije bio dovoljan za Veronu da izbegne poraz u Komu.