ponedeljak 01.04.2024.
17:00

Dva remija u popodnevnim mečevima Serije A.

EPA-EFE/FABIO MURRU

Fudbaleri Sasuola i Udinezea remizirali su rezultatom 1:1, baš kao i Kaljari i Verona u 30. kolu Serije A.

Bili su ovo sudari timova koji i dalje strepe za opstanak, tako da praktično niko nije napravio iskorak u borbi za ostanak u eliti.

Ipak, u najvećem problemu ostao je Sasuolo, koji je imao više prilika protiv Udinezea, ali je bodom ostao pretposlednji sa 24 boda.

Sasulo je poveo u 41. minutu kada je strelac bio Defrel, ali je već u 44. Florijan Tovan postavio konačnih 1:1.

Ceo meč za gostujući tim iz Udina odigrao je i naš Lazar Samardžić. Udineze je 14. na tabeli sa 28 bodova, a za petama su mu Verona i Kaljari, koji su danas takođe odigrali 1:1.

Verona je povela na isteku pola časa igre kada je Bonacoli iskoristio asistenciju Noslina za 0:1.

Verona je u drugom poluvremenu mogla da dođe i do drugog gola, Darko Lazović je zatresao mrežu u 49. minutu, ali je VAR signalizirao ofsajd poziciju. Ubrzo nakon toga Lazović je izašao i sam na golmana, ali nije uspeo da ga savlada.

Kazna je stigla u 74. minutu kada je Sulemana pogodio za 1:1. Samo dva minuta nakon što je ušao u igru, rezervista Kaljarija pogodio je prvi ugao za distance za bod za Kaljari.

Tabela Serije A posle današnjih mečeva kaže da čak sedam timova imaju svoju računicu u borbi za opstanak - Leće je 13. sa 28, dok 19. Sassuolo ima 24.