Sjajna završnica Dušana Tadića!

EPA-EFE/IAN LANGSDON

Makabi - Šahtjor 0:2

Šahjtor je savladao u gostima ekipu Makabija iz Tel Aviva rezultatom 0:2.

Prvi gol na meču videli smo u 31. minutu utakmice, tada je nakon dubinske lopte Matvienko odmah uzvratio Alanu Patriku koji pogađa iz prve za 0:1

Ispostavilo se na kraju da to nije bio jedini gol na ovom meču, konačnih 0:2 postavlja Tete. Šahtjor će u revanšu biti favorit za prolazak dalje, u osminu finala Lige Evrope.

Lil - Ajaks 1:2

U duelu Lila i Ajaksa, gosti nose prednost u Amsterdam.

Gosti su bili nešto ofanzivniji rival, ali je Lil stigao do prednosti preko Vee u 72. minutu utakmice.

U samom finišu dva gola u mreži Lila. Prvo je Dušan Tadić iz kaznenog udarca savladao protivničkog golmana za izjednačnje, a dva minuta kasnije (89') pogađa i Brobinakon asistencije Klasena, ponovo je Tadić učestvovao u akciji.

Salcburg - Viljareal 0:2

Pobedila je i ekipa Viljareala, savladali su Salcburg sa 0:2.

Nakon što je Cican Stanković odbranio penal Alkaseru u 29. minutu utakmice, 12 minuta kasnije se sve okrenulo, Alkaser je pogodio za 0:1.

Konačnih 0:2 postavlja Ninjo u 71. minutu meča.

Molde - Hofenhajm 3:3

Molde i Hofenhajm su odigrali sjajan meč sa čak 6 golova, na kraju bez pobednika.

Nemci su stigli do prednosti preko Dabura u 8. minutu, a isti igrač je postigao gol i 20 minuta kasnije. Elingsen je smanjio rezultat na 1:2, da bi prvo poluvreme završio Baumgartner svojim golom u 3. minutu nadoknade.

Dabur je postigao još jedan gol koji je poništen nakon VAR intervencije, a isti igrač je promašio penal u 63. minutu meča.

Do kraja utakmice dva gola u mreži Hofenhajma, Uland-Andersen i Fofana su bili strelci.