četvrtak 25.02.2021.
22:51

Pobede Dinama iz Zagreba i Dinama iz Kijeva.

EPA-EFE/ETTORE FERRARI

Posle prve utakmice u Krasnodaru ekipa Dinama iz Zagreba je imala prednost od 3:2, a kada je Oršić postigao gol u 31. minutu za 1:0 u drugom meču, bilo je jasnije da je Dinamo daleko bliži plasmanu u osminu finala.

To se i desilo, gledaćemo Dinamo iz Zagreba među 16 najboljih timova ovog takmičenja.

U duelu Briža i Dinama, ponovo jedna veoma izjednačena utakmica, golova nije bilo sve do 83. minuta kada Bujalski pogađa i šalje Dinamo u osminu finala.

Ispao je i Leverkuzen, ekipa u koju su se mnogi kleli u decembru, bili su ekipa za izbegavanje na žrebu, a ispostavilo se da je Jang Bojs bio bolji tim.

Strelac prvog gola danas bio je Zibečau za ukupnih 3:5, a konačnih 3:6, odnosno 0:2 na ovom meču, postavlja Fasnaht.

Roma je savladala Bragu sa 3:1, ponovo je pobedila i recimo da je retko koji tim lakše prošao svog protivnika u šesnaestini finala.

Edin Džeko je uspeo da pretekne Frančeska Totija po broju golova za Romu u evropskim takmičenjima, sada ih ima 29, a upravo on je u 24. minutu uspeo da dovede svoj tim u prednost nakon asistencije El-Šaravija.

Roma je bila daleko bolji tim u prvom poluvremenu, dok smo u drugom gledali nešto izjednačeniju borbu.

Ipak, Perez je uspeo da u 75. minutu postigne novi gol za Romu, a sve što su gosti uspeli do kraja utakmice jeste autogol Kristantea u 88. minutu.

Roma do novog gola stiže preko Majorala u 1. minutu nadoknade.

Roma - Braga 3:1, prvi meč 2:0

Leverkuzen - Jang Bojs 0:2, prvi meč 3:4

Briž - Dinamo Kijev 0:1, prvi meč 1:1

Dinamo Zagreb - Krasnodar 1:0, prvi meč 3:2