LE (E, G i H): Imobile penalima doneo pobedu Laciju, rutina Vest Hema, Galata iznenadila Marsej

Autor: Sportske Net
četvrtak 25.11.2021.
20:43

Evo rezultata prvih utakmica petog kola Lige Evrope.

EPA-EFE/YURI KOCHETKOV

U grupi H Dinamo i Genk odigrali su nerešeno rezultatom 1:1 u Zagrebu.

Dinamo je prvi zatresao mrežu u 35. minutu, a strelac je bio Menalo. Nije dugo trajalo radovanje domaćih kada je Genk stigao do izjednačenja u nadoknadi poluvremena, a loptu je smestio Ugbo.

Do kraja nije bilo promene rezultata.

Vest Hem je rutinski slavio protiv Rapida u Beču u drugom meču ove grupe.

Vest Hem je pokazao rutinu u prvom delu meča. Jarmolenko je u 40. minutu upisao gol za "čekićare". U nadoknadi je Hofman napravio faul tamo gde nije smeo i sudija je svirao penal. Nobl je bio precizan sa bele tačke za već ubedljivih 2:0 na poluvremenu, a do kraja utakmice mreže su ostale mirne.

Vest Hem je ubedljiv prvi kolo pre kraja sa 13 bodova, Dinamo ima sedam, Genk pet, a Rapid tri.

U grupi E Lacio je pobedio Lokomotivu u Rimu rezultatom 3:0.

Nije bilo golova u prvom delu meča, iako je Lacio držao više loptu u nogama i imao čak četiri šuta u okvir gola, dok Lokomotiva nije nijedan.

Italijani su u drugom delu meča poveli sa bele tačke preko Imobilea u 56. minutu. Vodstvo je potvrdio ponovo napada i to ponovo iz penala.

Pedro je potvrdio pobedu u 87. minutu.

U drugoj utakmici ove grupe Galatasaraj je ostvario trijumf nad Marsejom 4:2.

Cicaldau je doveo domaće u vodstvo u 12. minutu, da bi Ćaleta Car autogolom duplirao ovu prednost. Bio je dezorjentisan i napravio grešku.

Po povratku na teren Galata je stigla i do trećeg gola posle sat vremena igre. Marsej je dobio penal, ali je Milik promašio sa bele tačke. Međutim, iskupio se odmah posle pokupljenog odbitka za 3:1.

Babel je potom u 83. minutu povisio na 4:1, da bi Milik postigao utešni gol za 4:2 dva minuta kasnije.

Galatasaraj je prvi sa 11 bodova, Lacio ima osam, Marsej četiri, a Lokomotiva dva.

U grupi G Betis je slavio rezultatom 2:0 kod kuće protiv Ferencvaroša.

Betis je na poluvremenu zasluženo poveo 1:0. Kristijan Teljo je bio strelac već u petom minutu, a domaći su čuvali prednost do kraja poluvremena.

Po povratku, Betis je duplirao prednost u 52. minutu preko Kanalesa.

U grupi G takođe je slavio Bajer Leverkuzen rezultatom 3:2 protiv Seltika

Po gol u obe mreže gledao se u prvih 45 minuta. Andrič se upisao za domaću ekipu u 16. minutu na asistenciju Frica, dok je Seltik izjednačio zahvaljujući penalu u 40. minutu. Juranović je bio precizan sa bele tačke.

Sletik je preokrenuo nakon povratka na teren. Žota j e u 56 iskoristo dodavanje Furuhašija i postigao gol. Međutim, usledio je novi preokret. Andrič i Diabi su postigli po gol u razmaku od pet minuta za pobedu Leverkuzena na kraju.

Leverkuzen je prvi sa 13 bodova, Betis je upisao 10, Seltik šest, a Ferencvaroš još uvek nije stigao ni do boda.