LE (A, B, C i D) - Napoli izbacio "lisice", Kostić asistirao, Sosijedad izborio prolaz

20:47

Odigrane su poslednje utakmice prve četiri grupe Lige Evrope.

EPA-EFE/CESARE ABBATE

U okviru grupe D Fener i Ajntraht odigrali su nerešeno 1:1.

Posle pola sata igre Ajntraht je poveo preko Soua, koji je iskoristio dodavanje Filipa Kostića i zatresao mrežu domaćih.

Međutim, nije slavlje dugo trajalo jer je Fener izjednačio poslenešto više od 10 minuta preko Beriše za 1:1 na poluvremenu.

U drugom meču ove grupe Antverpen je pobedio Olimpijakos minimalnim rezultatom.

Strelac za domaći tim bio je Balikviša već u šestom minutu. Golova nije bilo do kraja meča.

U prvom meču C grupe Napoli je pobedio Lester sa 3:2.

Italijanski tim je poveo preko Unasa posle samo četiri minuta, da bi Elmas šokirao "lisice" samo 20 minuta kasnije za 2:0.

Ubrzo je usledio odgovor gostiju i to preko Donija Evensa, koji je poslao loptu u mrežu za 2:1.

Do kraja prvog dela Lester je izjednačio zahvaljujući Duzburi Holu u 33. minutu igre.

Po povratku na teren Napoli se vratio u vodstvo preko Elmasa koji je iskoristio asistenciju Di Lorenca za 3:2.

U drugom meču grupe C Spartak je minimalnim rezultatom savladao Legiju.

Strelac gola bio je Bakaev već u 17. minutu.

Real Sosijedad je pobedio PSV rezultatom 3:0 u grupi B.

Prva dva gola za špansku ekipu postigao je Ojarzabal. Prvo je bio precizan sa bele tačke u finišu prvog dela utakmice. Potom je potvrdio vodstvo  posle sat vremena igre na asistenciju Zubimendija.

Pobedu je potvrdio Sorlo u trećem minutu nadoknade.

Takođe u grupi B Monako i Štrum odigrali su nerešeno 1:1.

Štrum je poveo iz penala pošto je Strahinja Pavlović igrao rukom, pa je sudija pokazao na belu tačku. Uspeli su "kneževi" da izjednače posle pola sata igre preko Folanda, koji je ujedno i postavio konačan rezultat.

Sparta iz Praga je pobedila Brondbi rezultatom 2:0 u okviru poslednjeg meča grupe A.

Domaći su poveli u samom finišu prvog dela kada je David Hancko zatresao mrežu za 1:0 na poluvremenu.

Potvrda vodstva stigla je ubrzo po povratku na teren,a strelac je bio Hložek. Sparta je od 57. minuta ostala sa desetoricom na terenu pošto je Visner dobio drugi žuti karton, ali to nije ugrozilo rezultat.

U drugom meču ove grupe Lion i Rendžers odigrali su nerešeno 1:1.

Poveli su gosti preko Skota Vrajta pred kraj prvog poluvremena za minimalnu prednost na pauzi.

Međutim, samo što su se vratili usledilo je samoubistvo pošto je Basej postigao autogol za izjednačenje, a ovim rezutatom je i završen meč.

Timovi iz A, B, C i D grupe koji su obezbedili prolaz dalje su: Lion(1/8) i Rendžers (1/16) (A), Monako (1/8) i Sosijedad (1/16) (B), Napoli (1/16) i Spartak (1/8) (C), Ajntraht (1/8) i Olimpijakos (1/16) (D).