20:40

Bilo je veoma zanimljivo u Ligi Evrope večeras od 18:45.

EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Monako - Braga 1:1, ukupno 1:2

Braga je uspela da se nađe u četvrtfinalu Lige Evrope pošto je bila bolji rival od Monaka ukupnim rezultatom.

Monako je danas jurio prednost gostiju, imali su svoje šanse, više pretili i imali veći posed lopte, ali nedovoljno ni za gol sve do finiša utakmice.

Igrao se 20. minut kada je Ruiz uspeo da postigne jedini gol na utakmici za goste i da tako donese veliku prednost Portugalcima.

Sve što su domaći učinili jeste da postignu gol u samom finišu utakmice i to preko Disasija.

Galatasaraj - Barselona 1:2, ukupno 1:2

U fantastičnoj atmosferi u Istanbulu ekipa Galatasaraja je dočekala Barselonu i počela je fantastično. Nakon kornera koji je izveo Rumun Ćikaldau, Markao je bio dobro postavljen i u padu je pogodio za 1:0 u 28. minutu utakmice.

Taj rezultat je vodio Galatu u četvrtfinale, a Barsu je ostavljao bez evropskog takmičenja do kraja sezone, ali se pitala i ekipa koju sa klupe predvodi Ćavi Ernandez.

Akcija za udžbenike u 37. minutu utakmice, Tores na kraju asistira za Pedrija koji pravi slalom kroz odbranu za 1:1.

Da će biti veoma opasan Obamejang je najavio još u prvom poluvremenu, a u drugom je samo potvrdio. Igrao se 49. minut kada je iskoristio šansu posle karambola u šesnaestercu domaćina, dočekao je dodavanje De Jonga i pogodio, ispostaviće se, za konačnih 1:2.

Leverkuzen - Atalanta 0:1, ukupno 2:4

Ekipa Atalante se danas odlučila da se malo više brani nego u prvom duelu i to im se u potpunosti isplatilo.

Odigrali su "italijanski", domaćin do samog finiša nije postigao gol i onda su to učinili gosti u nadoknadi vremena.

Učinio je to Boga čime je rešio pitanje učesnika četvrtfinala ovog takmičenja.