LE - Birmančević pogodio u Sevilji, Brajton preživeo Veledrom, "boginji" bodovi iz Lisabona!

četvrtak 05.10.2023.
20:44

U terminu od 18.45, večeras je odigrano osam utakmice drugog kola grupne faze Lige Evrope.

EPA-EFE/Jose Manuel Vidal

GRUPA A

Fudbaleri Vest Hema savladali su kao gosti ekipu Frajburga rezultatom 2:1.

Gosti iz Engleske poveli su u osmom minutu golom Lukasa Pakete, da bi u 49. minutu Roland Salai poravnao rezultat. Trijumf Vest Hemu doneo je Najef Ager u 66. minutu susreta.

U istoj grupi, Olimpijakos je pobedio TSC u Bačkoj Topoli identičnim rezultatom.

GRUPA B

Igrači Marseja remizirali su na domaćem terenu sa Brajtonom 2:2. Domaćin je do dva gola stigao u prvom poluvremenu, prvo je pogodio Čansel Mbemba u 19, a minut kasnije i Žordan Veretu.

Brajton je pokrenuo Paskal Gros golom u 55. minutu utakmice, a izjednačenje svom timu doneo je Žoao Pedro sa penala u 88. minutu susreta.

AEK je u Atini remizirao sa Ajaksom rezultatom 1:1.

"Kopljanici" su prvi stigli do gola u 30. minutu kada je Stiven Bergvajn pogodio sa penala, a onda je Domagoj Vida u 75. minutu postavio konačan rezultat.

Reprezentativac Srbije Mijat Gaćinović odigrao je 79 minuta u Atini.

GRUPA C

Betis je posle preokreta savladao ekipu praške Sparte u Sevilji sa 2:1.

Gosti su poveli golom povremenog reprezentativca Srbije Veljka Birmančevića u trećem minutu, da bi šest minuta kasnije Asane Dijao doneo izjednačenje Betisu.

Totalni preokret "zelenima" doneo je nekadašnji fudbaler Reala Isko u 79. minutu meča.

Aris iz Limasola priredio je iznenađenje savladavši na Kipru škotski Rendžers sa 2:1.

Domaćin je stigao do vođstva u devetom minutu golom Muketu-Mosunde, dok je u 59. minutu Šavi Babika duplirao prednost Arisa.

Abdalah Sima smanjio je zaostatak "policajaca" u 70. minutu, ali više od toga gosti nisu mogli.

Bivši kapiten Partizana Slobodan Urošević odigrao je čitav meč za pobedničku ekipu.

GRUPA D

Ekipa Atalante zabeležila je trijumf u Lisabonu gde je bila bolja od Sportinga rezultatom 2:1.

Italijani su stekli dva gola prednost posle prvih 45 minuta, prvo je Đorđo Skalvini zatresao mrežu protivnika u 33, da bi u 43. minutu Mateo Ruđeri udvostručio vođstvo "boginje".

Krenuo je Sporting na sve ili ništa, Viktor Đekereš je pogodio sa penala u 76. minutu, ali nakon toga nije uspeo da izbegne poraz.

Šturm iz Graca slavio je u Šošnovjecu protiv Rakova sa 1:0.

Jedini gol austrijske ekipe delo je Vilijama Bovinga u 24. minutu meča.

Srpski internacionalci Vladan Kovačević, Srđan Plavšić i Milan Rundić odigrali su čitav meč za poljsku ekipu.