LE - Gregorič razbio Olimpijakos, Gaćinović "pocrveneo"!

četvrtak 30.11.2023.
20:43

U terminu od 18.45 večeras je odigrano osam utakmica petog kola grupne faze Lige Evrope.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

U okviru grupe A, pored Vest Hema u Bačkoj Topoli, pobedu je zabeležio i Frajburg i to veoma ubedljivo.

Pao je Olimpijakos u Nemačkoj rezultatom 5:0, a sve je bilo gotovo već posle prvog poluvremena kada su Gregorič sa tri gola i Sldilija s jednim praktično rešili pitanje pobednika.

Konačan rezultat postavio je Doan u 77. minutu.

Vest Hem i Frajburg imaju po 12 bodova i sigurni su putnici za narednu osminu, odnosno šesnaestinu finala LE, Olimpijakos ima četiri boda, dok je TSC osvojio jedan.

Brajton je ostvario trijumf u Atini gde je poražen AEK rezultatom 1:0 u grupi B.

Jedini pogodak na meču postigao je Žoao Pedro sa penala u 55. minutu, a reprezentativac Srbije Mijat Gaćinović zaradio je crveni karton u 65. minutu meča.

Pred meč Marseja i Ajaksa, Brajton ima 10 bodova, Marsej osam, četiri je osvojio AEK, a Ajaks ima svega dva.

Sparta je u Pragu savladala ekipu Betisa minimalnim rezultatom u okviru grupe C.

Strelac jedinog pogotka na meču bio je Lukas Haraslin u 54. minutu susreta.

Pred okršaj Rendžersa i Arisa iz Limasola, Betis ima devet bodova, po sedam su osvojili Rendžers i Sparta, a Aris ima tri.

U okviru grupe D, Atalanta je remizirala sa lisabonskim Sportingom kod kuće 1:1, dok je Rakov osvojio sva tri boda u Gracu gde je proazio Šturm.

Atalanta ima 10 bodova, Sporting je osvojio sedam, dok po četiri imaju Šturm i Rakov.

U zaostalom meču grupe F, Ren je u Budimpešti slavio protiv Makabija iz Haife sa 3:0.

Golove za francusku ekipu postigli su Terije u 29, Giri u 47. i Rider u 93. minutu meča.

Pre utakmice Viljareala i Panatinaikosa, Ren ima 12 bodova, španska ekipa ima šest uz dve utakmice manje, PAO je osvojio četiri, a Makabi iz Haife ima samo jedan.