LE, grupe G i H - Frankfurt i Lacio nadomak plasmana u drugu fazu, Srbi odlični!

četvrtak 25.10.2018.
22:54

Srpski fudbaleri zapaženi u pobedama Lacija i Frankfurta. Gužva u grupi G.

EPA-EFE/ARMANDO BABANI

Grupa G

Viljareal-Rapid Beč 5:0
Rendžers-Spartak 0:0

Viljareal je danas stigao do veoma bitne pobede u borbi za plasman u drugu fazu Lige Evrope.

Oni su danas savladali Rapid iz Beča sa 5:0 (3:0), a golove su postigli Fornals, Ekambi, Barać (ag.), Raba i Moreno. Viljareal je bio daleko bolji tim danas i sasvim zasluženo je slavio, rezultat pokazuje pravi odnos snaga.

U drugom meču ove grupe Rendžers i Spartak iz Moskve su odigrali bez golova na "Ajbroksu".

Grupa H

Frankfurt-Apolon 2:0
Marsej-Lacio 1:3

Ekipa Ajntrahta iz Frankfurta je danas savladala Apolon bez nekih velikih problema, bilo je 2:0, a prvi gol videli smo već u 13. minutu meća.

Filip Kostić je uspeo da pobegne čuvarima, izašao je jedan na jedan sa golmanom Valeom, šutirao i savladao ga, lopta mu je prošla krozruke i noge.

Apsolutna dominacija Frankfurta u nastavku, šanse su se ređale kao na traci, da bi Haler svojim novim golom ove sezone dokazao da se nalazi u sjajnoj formi, odlično je reagovao i glavom savladao Valea.

Gaćinović i Kostić su odigrali svih 90 minuta, a Jović je ušao umesto Rebića u 84. minutu.

U derbiju Marseja i Lacija slavili su Italijani, gosti su bili bolji tim i na kraju odneli pobedu od 1:3.

Valas je nakon dodavanja Leive već u 10. minutu postigao prvi gol na meču, da bi Kaisedo nakon dobrog dodavanja Imobilea povisio na 0:2.

Domaćima blagu nadu daje Dimitri Paje golom u 86. minutu utakmice, ali onda sledi fantastičan gol Adama Marušića. Milinković-Savić i Imobile su kombinovali na sredini terena, lopta je došla do MArušića koji fantastičnim udarcem vara protivnika za konačnih 1:3.