LE - Gol Vlahovića nedovoljan, Juve grmi na sudije, Gudelj zakucao pobedu Sevilje!

Autor: Milovan Longinov
četvrtak 16.02.2023.
23:00

Srpsko veče!

EPA-EFE/Alessandro Di Marco

Fudbaleri Juventusa remizirali su sa Nantom rezultatom 1:1, dok je Sevilja razbila PSV 3:0 u prvim mečevima plej-ofa za osminu finala Lige Evrope.

U preostala dva meča, Bajer Leverkuzen i Monako su remizirali 2:2, dok je Midtjliand kao gost pobedio Sporting - 0:1.

Treba istaći da su Dušan Vlahović i Nemanja Gudelj nastavili golgetersku seriju srpskih igrača, pošto je ranije večeras Luka Jović dao dva gola za Fiorentinu u Ligi konferencija, dok je Strahinja Pavlović bio asistent u pobedi RB Salzburga nad Romom.

Juventus - Nant 1:1

Navijači Juventusa konačno su dočekali tandem Kjeza-Vlahović. Već u 13. minutu Kjeza je sjajno proigrao Vlahovića koji je bio na pravom mestu za 1:0.

Juventus je nastavio da dominira, ali nije uspeo da uveća prednost. Drugo poluvreme bilo je još uzbudljvije, a na isteku sata igre Nant je uspeo da izjednači. Domaći su tražili faul, sudija je odmahnuo rukom, usledila je strašna kontra Nanta, Bremer se u ključnom trenutku okliznuo, a Bias onda olakšano mogao da gađa pod prečku za 1:1.

Juve je posle samo dva minuta imao ogromnu šansu da ponovo povede, Kjeza je iskosa sa leve strane pogodio prečku, lopta je potom i od stative pala na liniju, a milimetri su deliki Juve od novog vođstva.

Pet minuta kasnije je i Di Marija pogodio prečku iz kornera, a onda je ušao i Filip Kostić što je značilo dodatnu ofanzivu.

U poslednjim trenucima je usledio potpuni haos, Juve je bio ubeđen da će dobiti penal zbog igranja rukom, kojom jeste igrao igrač Nanta, ali je bio okrenut leđima, nije imao nameru, sudija je na kraju svirao - faul Bremera u napadu, pa će ovo biti odluka o kojoj će se pričati.

Juve ipak nije bio dovoljno opasan i nije stvorio neke značajnije prilike, pa će morati da pobedi za sedam dana u gostima za plasman u osminu finala LE.

Sevilja - PSV 3:0

Sevilja je na svom "Ramon Sančez Pishuanu" pobedila PSV rezultatom 3:0.

Možda Sevilji ne ide u La Ligi, ali tu je uvek Liga Evrope koju Andalužani obožavaju.

U nadoknadi prvog poluvremena En Nesiri je iskoristio asistenciju Hesusa Navasa za 1:0.

Okampos je na poluvremenu zamenio Brajana Hila i već u 50. minutu pogodio posle asistencije Olivera Toresa. On je uhvatio prelep volej iz okreta i od stative savladao golmana PSV-a.

Onda je na scenu stupio Gudelj, koji je posle lepe akcije po desnoj strani zakucao loptu pod prečku za 3:0.

Bajer Leverkuzen - Monako 2:3

Bajer Leverkuzen i Monako su odigrali još jedan uzbudljiv susret.

Hradecki je u devetom minutu postigao autogol za vođstvo Monaka i rezultatom 0:1 otišlo se na odmor.

Domaći su uspeli da preokrenu na startu drugog dela, prvo je Diabi iskoristio asistenciju Frimponga u 48. minutu, da bi Florijan Virc u 59. preokrenuo posle sjajnog solo prodora - 2:1.

Tu nije bio kraj, pošto je Monako uspeo da izjednači u 74. minutu preko Dijata.

U nadoknadi vremena usledio je novi šok za tim Ćabija Alonsa, Disasi je preokrenuo za 2:3 i veliku pobedu Monaka.

Sporting Lisabon - Midtjiland 1:1

Sporting iz Lisabona je u nadoknadi vremena uspeo da dođe do remija sa Midtjilandom - 1:1.

Vodeći pogodak za goste postigao je Ašour u 77. minutu, a onda je Koates u nadoknadi izjednačio za konačnih 1:1.