LE - Kenedi pokorio Gatuzov Napoli, Aubini promašaji u Rimu i Džerardov trijumf u Antverpu!

23:01

Sedam golova u Belgiji, Džerard srećniji konačnim rezultatom.

EPA-EFE/Miguel Angel Molina

Antverp - Rendžers 3:4

Džerardov tim je poveo u 38. minutu preko Ariba, ali su Belgijanci ipak osigurali vođstvo pred odlazak na pauzu.

Avenati izjednačuje u 45. minutu na asistenciju Refaelova. Odlični Izraelac upisuje i gol iz penala u osmom minutu nadoknade prvog dela igre. Refaelov pogađa sa kreča

Videli smo penal i na drugoj strani, Škoti koriste najstrožu kaznu i dolaze do 2:2 preko Barišića. Ipak Belgijanci dolaze do vođstva i pobede zahvaljujući junaku meča, Refaelov beleži još jednu asistenciju.

Hongla pogađa za 3:2 u 66. minutu. Rajan Kent ipak anulira još jedno vođstvo Belgijanaca, Rendžers izjednačuje u 84. minutu.

"Policajci" ipak odlaze sa pobedom iz Belgije. Barišić koristi još jedan penal, ovog puta pogađa u 90. minutu posle igranja rukom Seka koji je dobio drugi žuti karton.

Benfika - Arsenal 1:1

Već u 19. minutu videli smo i veliki promašaj Obamejanga. Kapiten Arsenala nije uspeo da iskoristi odličnu asistenciju Beljerina. Dobru šansu za vođstvo je imao i Smit Rouv, ipak šut veznog igrača brani Leite. U drugom delu videli smo veliku grešku upravo mladog Rouva koji pravi penal u 54. minutu.

Pici ne propušta ovakvu šansu, Benfika vodi 1:0. Ipak vođstvo domaćih je potrajalo tek par minuta, Bukajo Saka na asistenciju Odegarda izjednačuje rezultat u 57. minutu. Samo par minuta kasnije Obamejang promašuje još jednu dobru šansu, loše veče za Gabonca.

Benfika je imala svoju šansu preko Evertona koji ipak šutira pored gola.

Granada - Napoli 2:0

Španski predstavnik je već u 21. minutu imao prednost od dva gola.

Erera pogađa posle asistencije Kenedija u 19. minutu. Sam Brazilac dolazi i do gola posle samo dva minuta, Granada vodi sa 2:0

Napoli je mogao da smanji deficit desetak minuta kasnije, Elmas promašuje odličnu šansu.

U nastavku blaga inicijativa Napolija, ali bez pravih pokušaja. Rahmani je imao dobar pokušaj glavom koji ipak odlazi preko gola.