LE (kval) - Dinamo lako do preokreta i trijumfa, het-trik Kudusa za ubedljivu pobedu Ajaksa

22:01

Pobede Dinama, Ajaksa i Karabaga.

EPA-EFE/ANTONIO BAT

Fudbaleri Dinama pobedili su u Zagrebu Spartu iz Praga rezultatom 3:1.

Gosti su poveli u 38 minutu meča. Dosuđen je penal, koji je Krejči uspešno realizovao i nagovestio zanimljiv meč.

Međutim, Dinamo je od tada apsolutno preuzeo inicijativu. U 44. minutu Špikić je na asistenciju Petkovića poslao loptu u mrežu za 1:1, što je bio i rezultat na poluvremenu.

Po povratku na teren Zagrepčani su za tri minuta stigli do dva gola. Prvo je Perić u 58. postigao gol za vodstvo i preokret, a onda Ivanušec potvrdio vodstvo u 61.

Do kraja nije bilo promena rezultata, pa Dinamo ima veliku prednost pred revaš u Pragu.

I Ajaks je upisao ubedljivu pobedu, što se i očekivalo, protiv Ludogoreca u Razgradu. Slavili su Holanđani 4:1.

U prvom poluvremenu Ajaks je gotovo rešio meč. U 16. minutu poveli su preko Kudusa, da bi samo dva minuta kasnije isti igrač udvostručio prednost gostujuće ekipe.

Nešto pre kraja prvog dela utakmice Brobi je zatresao mrežu za već velikih 3:0.

Kudus je upisao i het-trik na ovom meču kada je u 50 minutu iskoristio pas Bergvajna za 4:0.

Jedini gol domaćih stigao je sa bele tačke u 70 minutu, a precizan je bio Verdon.

Karabag je savladao Olimpiju u Ljubljani rezultatom 2:0.

Sav posao bio je završen u prvom polvuremenu. Medina je posle pola sata fudbala postigao gol za vodstvo, da bi Andrade u 44. minutu duplirao prednost i postavio, ispostaviće se, konačan rezultat.