LE, kval. – Gol Radulovića u Mariboru, Slovan remizirao u Pireju

četvrtak 04.08.2022.
23:00

Prednost i za Cirih i Šamrok.

EPA-EFE/PANAGIOTIS MOSCHANDREOU

Partizan je poražen od AEK-a sa 2:1 na Kipru, Malme je pobedio Žaligiris, a Fenerbahče je bio bolji od Slovačkog. Večeras su odigrana još četiri meča u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Maribor je neprijatno iznenadio svoje navijače porazom od Helsinkija sa 2:0 u „Ljudskom vrtu“. Pogotke za finsku ekipu dali su naš Bojan Radulović u 64. minutu i Braun u 47.

Olimpijakos je nakon debakla od Makabija iz Haife odigrao 1:1 sa Slovanom u Pireju. Tim iz Bratislave je poveo pogotkom Grina u 63. minutu, a izjednačio je El Arabi u 87.

Cirih je očekivano bio bolji Linfilda u Severnoj Irskoj sa 2:0, golovima Ajeguna u osmom i Gnonta u 64. minutu.

Irski Šamrok Rovers je na svom terenu savladao šampiona Severne Makedonije Škupi rezultatom 1:1. Domaći su vodili 2:0 preko Burka u 13. i Votsa u 29. minutu. Nadu Škupiju dao je Brazilac Keven u 77. minutu, a na 3:1 je povisio O'Nil u sedmom minutu sudijske nadoknade vremena.