LE (kval.) - Ibra i Čalhanoglu pogađali u Irskoj, "Vukovi" sigurni u Albaniji, Voša dobila rivala!

četvrtak 17.09.2020.
21:54

U toku je drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

EPA-EFE/AIDAN CRAWLEY

Fudbaleri Milana slavili su protiv Šamroka kao gosti, bilo je 0:2 (0:1) za ekipu Stefana Piolija.

Poveli su u 23. minutu, strelac je bio Zlatan Ibrahimović, više o njegovom pogotku OVDE.

Sa 0:1 se otišlo na odmor, Šamrok se dobro pokazao i pored primljenog gola.

Ipak, u 67. minutu bilo je i 2:0 za "Rosonere", Selemejkers je ostavio loptu Čalhanogluu, ovaj je raspalio po njoj sa ivice kaznenog prostora i savladao golmana irskog sastava za konačnih 2:0.

Volfsburg je bio ubedljiv u Albaniji protiv Kukešija, slavili su sa 0:4 (0:2).

Poveli su preko Vehorsta, za kojeg je zainteresovan Totenhem, da bi na 2:0 u 33. minutu povisio Lakroa.

Sa 2:0 se otišlo na odmor, da bi napadač koji je na Murinjovom spisku želja povisio na 3:0 na asistenciju Štefena u 74. minutu. Konačan rezultat je u samom finišu postavio Mehmedi.

Vojvodina je dobila rivala u trećem kolu kvalifikacija, puleni Nenada Lalatovića će koplja ukrstiti sa Standard Liježom, kao što se i očekivalo.

Belgijski sastav je slavio sa 2:0 (2:0) protiv Bala Tauna iz Velsa.

Poveli su sa bele tačke u 19. minutu, strelac je bio Avenati.

Ipak, gosti su imali veliku šansu da poravnaju samo devet minuta kasnije, ali Venables nije uspeo da realizuje jedanaesterac.

Kazna je stigla već u 34. minutu, kada je Amala duplirao prednost Standarda.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Standard je bio dominantan, ali je pokazao i određene slabosti, nema sumnje da su Lalatović i njegovi saradnici imali šta da vide.