LE (kval.) - Namučili Zvezdu, pa slavili u Ljubljani, neporaženi Stivi Dži hita ka grupnoj fazi

četvrtak 23.08.2018.
22:45

Odigrani su prvi mečevi plej-ofa za plasman u Ligu Evrope, ovo su rezultati.

Sportske.net/Aleksandar Obrenović

Spartak iz Trnave je namučio Zvezdu u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, ali je sprski šampion izborio plasman u plej-of, pa je slovački šampion za rivala u kvalifikacijama za Ligu Evrope dobio ljubljansku Olimpiju.

Još jednom je Spartak pokazao da je kvalitetna ekipe, savladali su sastav srpskog trenera Aleksandra Linte sa 0:2 (0:2) i to sa igračem manje.

Poveli su gosti u 23. minutu, strelac je bio iskusni Bakoš sa bele tačke.

Samo šest minuta kasnije, veliki peh za goste, Tot je zaradio direktan crveni karton.

Ipak, to nije usporilo ekipu iz Trnave, koja je u 35. minutu došla do drugog gola, pomogao im je kapiten Olimpije Ilić, koji je postigao autogol.

U nastavku nije bilo promene rezultata, Slovenci nisu iskoristili brojčanu prednost, te sada pred sobom imaju gotovo nemoguću misiju.

Glazgov Rendžersi nastavljaju sa dobrim rezultatima, slavili su na "Ajbroksu" protiv ruske Ufe sa 1:0 (1:0) i tako nastavili niz nepobedivosti, od kako je ekipu preuzeo Stiven Džerard.

Pobedonosni gol bio je delo Goldsona u 41. minutu susreta.

Nemački Lajpcig je gostovao u Ukrajini ekipi Zorje, a meč je završen sa najnepopularnijih 0:0.

Domaćin je od 17. minuta imao i igrača manje, kada je Lednev pocrveneo, ali nemački sastav nije uspeo da iskoristi brojčanu prednost u ostatku susreta.

Francuski Bordo, koji bi uskoro trebalo da preuzme Tijeri Anri, odigrao je 0:0 sa Gentom u Belgiji.

Domaćin je bio daleko bolji rival, imali su veći posed i 15 šuteva ka golu "Žirondinaca", dok je ekipa iz Francuske pripretila u šest navrata.

Sve rezultate prvih mečeva u okviru plej-ofa za plasman u Ligu Evrope pogledajte u nastavku.

Torpedo Kutaisi (Gruzija) - Ludogorec (Bugarska) 0:1
Zenit (Rusija) - Molde (Norveška) 3:1
Trenčin (Slovačka) - AEK Larnaka (Kipar) 1:1
APOEL (Kipar) - Astana (Kazahstan) 1:0
Šerif Tiraspolj (Moldavija) - Karabag (Azerbejdžan) 1:0
Sigma Olomouc (Češka) - Sevilja (Španija) 0:1
Suduva (Litvanija) - Seltik (Škotska) 1:1
Sarpsborg (Norveška) - Makabi Tel Aviv (Izrael) 3:1