LE (kval.) - Protiv Zvezde nisu imali šanse, sa Seltikom izvukli remi, Ivićev i Rajkovićev Makabi u problemu

četvrtak 23.08.2018.
21:42

U toku su prvi mečevi baraža za plasman u grupnu fazu Lige Evrope, evo rezultata dosad odigranih duela.

uefa.com
uefa.com

Zenit je slavio protiv Moldea u Sankt Petersburgu, dok je Ludogorec odneo pobedu iz Gruzije, više o ta dva susreta OVDE.

Crvena zvezda je u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona sa ukupnih 5:0 izbacila Suduvu, a litvanski šampion je sada, u baražu za LE, uspeo da izvuče remi sa škotskim Seltikom, bilo je 1:1 (1:1) u Litvaniji.

Poveli su gosti već u trećem minutu, strelac je bio Nšam i delovalo je da će "Kelti" opravdati ulogu favorita bez većih problema.

Ipak, samo 10 minuta kasnije, Verbickas trese mrežu škotskog kluba za 1:1.

Ekipa Brendana Rodžersa je u nastavku bila daleko bolji rival, ali fudbaleri Seltika nisu uspevali da pronađu put do mreže hrvatskog golmana Karduma.

Na kraju je remi ostao na snazi, Seltik ima prednost zbog gola u gostima, ali nema sumnje da je remi u Litvaniji veliko iznenađenje.

Makabi iz Tel Aviva je u drugom kolu kvalifikacija bio bolji od niškog Radničkog, nakon toga su izbacili jermenski Pjunik, ali se čini da će teško u Ligu Evrope nakon poraza u Norveškoj od Sarpsborga.

Domaćin je slavio protiv izraelske ekipe sa 3:1 (2:1) i ima lepu prednost pred revanš protiv ekipe Vladimira Ivića u Tel Avivu.

Poveli su domaći već u drugom minutu, strelac je bio Hajc, samo pet minuta kasnije Nilsen je povisio na 2:0.

Vratio se Makabi ubrzo u život, na 2:1 smanjio je Kjartanson sa kreča već u 13. minutu.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon 10ak minuta igre u nastavku Sarpsborg došao do novog gola, strelac je sa kreča bio Mortensen.

Do kraja nije bilo promene rezultata, te je pred ekipom za koju je i večeras branio Predrag Rajković, zaista težak zadatak.

Od ostalih duela izdvajamo trijumf Sevilje u Češkoj protiv Sigme Olomouc od 0:1 (0:0).

Gol odluke postigao je Sarabija u 84. minutu, na asistenciju Andrea Silve.

Torpedo Kutaisi (Gruzija) - Ludogorec (Bugarska) 0:1
Zenit (Rusija) - Molde (Norveška) 3:1

Trenčin (Slovačka) - AEK Larnaka (Kipar) 1:1
APOEL (Kipar) - Astana (Kazahstan) 1:0
Šerif Tiraspolj (Moldavija) - Karabag (Azerbejdžan) 1:0
Sigma Olomouc (Češka) - Sevilja (Španija) 0:1
Suduva (Litvanija) - Seltik (Škotska) 1:1
Sarpsborg (Norveška) - Makabi Tel Aviv (Izrael) 3:1