četvrtak 11.08.2022.
23:39

Penali odlučili u Slovačkoj.

EPA-EFE/PANAGIOTIS MOSCHANDREOU

Fudbaleri grčkog šampiona Olimpijakosa plasirali su se u plej-of kvalifikacija za Ligu Evrope nakon što su u penal drami eliminisali slovački Slovan iz Bratislave.

Posle prvih 90 minuta revanša u Bratislavi rezultat je bio 1:1, posle produžetaka 2:2, ali je Olimpijakos bolje izvodio jedanaesterce i zbog toga prošao dalje.

Gosti iz Pireja su poveli u 54. minutu preko novajlije Filipa Cinkernagela, asistent je bio Masuras.

Sekunde su delile crveno-bele od plasmana dalje, ali se u 95. minutu ukazao srpski napadač Ivan Šaponjić i golom odvedo utakmicu u produžetke.

Slovan je imao psihološku prednost, ali i igrača manje od 97. minuta, kada je drugi žuti karton dobio defanzivac Mienti Abena.

Olimpijakos je poveo i u produžecima. Igrao se 101. minut kada je Masuras uposlio Aguiba Kamaru, a ovaj zatresao mrežu Slovana.

Uspeo je slovački šampion da ponovo dođe do izjednačenja u 108. minutu, gol je postigao Englez Andre Grin.

Putnika u plej-of kvalifikacija Lige konferencija odredili su penali, a tamo se bolje snašao Olimpijakos. Juraj Kucka i Đorđi Čakvetadze promašili su za Slovan, a samo Pjer Kunde bio neprecizan u ekipi iz Pireja. Treba napomenuti da je Ivan Šaponjić bio precizan u penal seriji.

Olimpijakos će u plej-ofu igrati protiv kiparskog Apolona.