20:54

Favoriti opravdali očekivanja.

EPA-EFE/ENNIO LEANZA

Fudbaleri Ciriha i Fenerbahčea plasirali su se u plej-of rundu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Šampion Švajcarske je u revanš meču trećeg kola kvalifikacija na svom terenu sa 3:0 savladao Linfild iz Severne Irske i ukupnim rezultatom 5:0 izborio plasman dalje.

Sve dileme rešene su već posle 26 minuta igre. Cirih je već tada vodio sa 2:0, a oba gola za domaćina postigao je  Donis Avdijaj, prvi u 11, a drugi u 26. minutu.

Konačnih 3:0 postavio je iskusni hrvatski napadač Ivan Santini šest minuta pre kraja utakmice.

Fenerbahče je remizirao 1:1 u Češkoj protiv Slovačkog, ali je turski velikan prošao dalje zbog ubedljive pobede u prvom meču, tada je bilo 3:0.

Fener je poveou 56. minutu preko napadača Serdara Dursuna, a domaćin izjednačioposle samo dva minuta, strelac je bio Ondrej Sasinka.

Cirih će u plej-ofu igrati protiv škotskog Hartsa, dok će Fenerbahče na megdan Austriji iz Beča.