LE - Prošao "srpski" Frankfurt, Ljupko izbacio "svoje" na penale!

23:57

Dobili smo i preostala imena za naredno, treće kolo kvalifikacija Lige Evrope.

uefa.com
uefa.com

Ajntraht se namučio protiv Flore da overi plasman, ipak Nemci prolaze dalje u naredno kolo sa pobedom od 2:1 gde ih čeka Vaduc. Kostić je odigrao svih 90 minuta, dok je Joveljića u 67. minutu zamenio Mijat Gaćinović.

Steua je kod kuće izgubila od jermenskog Alaškerta 3:2 u Bukureštu, ali je prošla dalje jer je u gostima slavila 3:0.

Jermenske ekipe imaju dobre kvalifikacije, uprkos ovoj eliminaciji, ali i ispadanju Banantsa protiv Čukaričkog ranije, jer su dalje prošli šampion Ararat, kao i Pjunik, koji je neočekivano izbacio češki Jablonec.

Šturm je ispao i pored pobede od 2:1, dalje ide norveški Haugesund koga u narednom kolu čeka holandski PSV.

Aberdin je sa "petardom" ispratio Čikuru, naredni protivnik Škota je Rijeka.

Linlfild je uspeo minimalnom pobedom nad Toršavnom da se plasira u naredno kolo LE gde ih čekaju susreti sa Sutjeskom.

Trnava je i pored pobede od 3:1 ispala, presudio je gol u gostima koji je tako Lokomotivu Plovdiv odveo u narednu fazu takmičenja. Bugare čeka susret sa francuskim Strazburom.

Vulverhempton je stigao do ubedljive pobede na gostovanju u Severnoj Irskoj, Krusejderi su savladani sa 4:1. "Vukove" u narednom kolu čeka Pjunik.

Gimaraeš je bez problema slavila sa 4:0 u utakmici prtiv Ženesea, tim iz Luksemburga je ubedljivo elimisan sa ukupnih 5:0 u dvomeču sa Portugalcima.

Espanjol je na dalekom Islandu slavio sa 3:1 i ukupnum rezultatom od 7:1 zakazao susrete sa Lucernom.

Mini balkanski derbi je pripao CSKA Sofiji. Hrvatski Osijek je poveo golom Majstorovića u prvom poluvremenu, ali je tim iz Bugarske bio umešniji u penal završnici. Tim koji predvodi Ljupko Petrović će u narednom kolu igrati sa ukrajinskom Zorjom.