LE - Rašford spasio Junajted bruke na Kipru, Monako lako sa Trabzonom, Šturm zaustavio Sergeja i drugove!

20:41

U terminu od 18.45, večeras je odigrano osam utakmica trećeg kola Lige Evrope.

EPA-EFE/SAVVIDES PRESS

GRUPA A

Fudbaleri PSV Ajndhovena opravdali su ulogu favorita u Švajcarskoj gde su ubedljivo savladali Cirih rezultatom 5:1.

Sve je bilo gotovo posle prvih 45 minuta kada su redom pogađali Vertesen u dva navrata, Gakpo i Simons.

Gakpo je postigao gol i u 55. minutu, da bi Okita u 87. koliko-toliko osvetlao obraz Ciriha.

GRUPA C

HJK Helsinki je u Finskoj remizirao sa Ludogorecom 1:1, Bugari su poveli u 10. minutu golom Tisere, ali je Perparim Heteman u 55. doneo bod domaćinu.

GRUPA D

Utakmica između Malmea i Uniona iz Berlina u Švedskoj je prekinuta zbog izgreda navijača, ali je u međuvremenu nastavljena, u toku je drugo poluvreme u kojem Nemci vode sa 1:0.

GRUPA E

Malo je falilo Omoniji da na Kipru iznenadi Mančester junajted, ali su Englezi ipak uspeli da slave sa 3:2.

Domaćin je poveo u 34. minutu preko Ansarifarda, ali su "crveni đavoli" preokrenuli rezultat zahvaljujući golovima Rašforda u 53. i Marsijala u 63. minutu. Na 3:1 povisio je Rašford svojim drugim golom u 84, da bi minut kasnije Panajotu uspeo da unese malo neizvesnosti u finišu meča, ali i pored toga do kraja susreta nije bilo promene rezultata.

Real Sosijedad je odličnom igrom u drugom poluvremenu dobio Šerif u Kišinjevu rezultatom 2:0.

U 53. minutu prvo je pogodio David Silva, da bi devet minuta kasnije strelac bio Elustondo. U međuvremenu, Šerif je ostao sa igračem manje pošto je isključen Kjabu.

GRUPA F

Jedno od iznenađenja večeri priredio je Šturm Grac koji je na domaćem terenu remizirao sa Laciom 0:0.

GRUPA H
Monako je na domaćem terenu lako dobio Trabzonspor sa 3:1, Turci su početkom drugog poluvremena ostali bez isključenog Gomeza, što su "kneževi" iskoristili i sa dva gola Ben Jedera preokrenuli rezultat.

Još veću prednost Monaku doneo je Disasi u 55. minutu, a utešni pogodak Trabzona delo je Bakasetasa u 72. minutu meča.