petak 15.04.2022.
22:58

Ekspresan povratak "Rosonera" na lidersku poziciju.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Milana savladali su Đenovu rezultatom 2:0 na "San Siru" u utakmici 33. kola italijanske Serije A.

Ovo je prva pobeda i prvi postignut gol Milana posle dve utakmice u kojima su remizirali bez pogodaka.

"Rosoneri" su poveli u 11. minutu, strelac vodećeg gola bio je Portugalac Rafael Leao, sjajno mu je asistirao Pjer Kalulu.

Mogao je Aleksis Salemakers u 36. minutu da duplirao prednost domaćina, ali je šutirao veoma loše iz izgledne pozicije.

Isti igrač dobro je uposlio Olivijea Žirua na sredini drugog poluvremena, francuski napadač je šutirao, ali je lopta otišla preko gola Đenove.

Imao je Leao priliku da reši pitanje pobednika u 78. minutu, odlično je prošao kroz odbranu gostiju, ipak nije uputio dovoljno dobar šut da bi savladao iskusnog golmana Salvatorea Sirigua, pa je rezultat ostao isti.

Pobeda Milana dobila je potvrdu u 87. minutu, kada je pogodio rezervista Žunior Mesijasi doneo veliku radost navijačima na "San Siru".

Nakon 33 odigrane utakmice Milan je lider Serije A sa 71 bodom, "Rosoneri" imaju dva boda više od svog gradskog rivala Intera koji se nalazi na drugom mestu, ali imaju i utakmicu više.

Đenova je večeras vezala treći uzastopni prvenstveni poraz i nalazi se na pretposlednjem mestu prvenstvene tabele sa tri boda manje u odnosu na Kaljari koji je prvi tim van zone ispadanja.