Leao je majstor, Milan u odličnom ritmu!

nedelja 23.04.2023.
19:57

Posle plasmana u polufinale Lige šampiona, Milan je uspeo da stigne i do pobede u prvenstvu.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Ekipa iz Milana nije želela sebi da dozvoli da ne igra Ligu šampiona (u slučaju da je ne osvoji), pa je danas morala po pobedu i pored činjenice da nisu imali previše vremena da se spreme za duel protiv Lećea.

Ipak, pobeda od 2:0, sigurna igra i više samopouzdanja u samom finišu sezone.

Domaći su imali više lopte u svom posedu, ali su gosti pretili. Ipak, bez gola do finiša poluvremena.

Milan je poveo u 40. minutu utakmice. Tonali se izborio za centaršut, poslao loptu pravo na glavu Rafaelu Leau, a Brazilac je bio siguran, pogodio je za 1:0.

U nastavku domaći bolji, posebno u drugom delu poluvremena, a Leao je imao jednu sjajnu solo akciju koju nije krunisao golom, ali samo dva minuta kasnije uspeo je da se ponovo upiše u strelce.

Falkone je bio nemoćan, Leao je vukao loptu u kontri i na kraju pogodio od stative

Uglavnom, Leće je ugroženi tim, mogu vrlo lako da ispadnu ako nastave ovako, dok je Milan na deobi 4. mesta, s tim što ima utakmicu više od Rome...